Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dobre rezultaty Roszczaka

2018-12-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dobre rezultaty Roszczaka
Dobre rezultaty Roszczaka

Na początku grudnia w Toruniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja Wielkopolski, z Czesławem Roszczakiem w składzie, zajęła czwarte miejsce.

 

Do punktacji drużynowej zaliczano 15 wyników za najlepiej punktowane konkurencje oraz punkty wszystkich startujących kobiet. W drużynie Wielkopolski wystartowały tylko trzy zawodniczki i dlatego zajęła dopiero czwartą lokatę z wynikiem 18 242 pkt. Zwyciężyła ekipa z województwa warmińsko-mazowieckiego z rezultatem 26 946 pkt. Z kolei w punktacji mężczyzn najlepsi okazali się lekkoatleci z Wielkopolski.

W reprezentacji naszego województwa znalazło się 18 zawodników, a pośród nich Czesław Roszczak z Łagiewnik. Przedstawiciel UKS Olimpijczyk Pogorzela startował w dwóch konkurencjach, uzyskując dobre rezultaty, które zostały wliczone do punktacji drużynowej.

Roszczak zdobył 1073 pkt. za 11,46 m w pchnięciu kulą i 1097 pkt. za 16,32 m w rzucie ciężarkiem. Ten ostatni rezultat jest najlepszym wynikiem sezonu 2018 w kategorii, w której rywalizuje łagiewniczanin, oraz drugim wynikiem open.

(ANKA)

Ankieta

Co myślisz na temat podwyższenia diet przez krotoszyńskich radnych?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Jandy Kabarety
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jarmużek
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla