2. /
  4. /
  5. Dobre występy Połczyńskiej
BANASZAK

Grudzień to nader udany miesiąc dla Weroniki Połczyńskiej. Zawodniczka UKS Bila Zduny została brązową medalistką mistrzostw Polski kobiet oraz wygrała Junior Tour w Łodzi.

16-letnia bilardzistka na MP w Kielcach stanęła na trzecim stopniu podium w odmianę 9-bil. W drodze po medal pokonała B. Humańską 6:1 i A. Sochacką 6:3 oraz przegrała z późniejszą złotą medalistką, Izabelą Łącką, 1:6. Następnie ograła utytułowaną Ewę Bąk 6:1, a na koniec uległa 0:6 mistrzyni Europy, Oliwii Czupryńskiej. W odmianę 10-bil Połczyńska uplasowała się na dziewiątej pozycji.

Na turnieju Junior Tour w Łodzi nasza bilardzistka w pierwszej rundzie pokonała Milenę Malicką 3:2, w ćwierćfinale wygrała z W. Wydrzyńską 3:1, a w półfinale była lepsza od P. Siemieniec, zwyciężając 3:1. W pojedynku finałowym zawodniczka UKS Bila Zduny ograła 3:2 Bognę Świtałę. Było to drugie zwycięstwo Weroniki w Junior Tour. Oprócz niej w zawodach rywalizowali Damian Wierzyk (9. miejsce) i Marcin Bręk (33. miejsce).