2. /
  4. /
  5. Dobre występy w Żarach
VISUS

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci LKS Ceramik Krotoszyn i UKS Olimpijczyk Sulmierzyce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Żarach. W sumie przywieźli z tych zawodów 14 medali.

Zapaśnicy krotoszyńskiego klubu drużynowo zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu. Złote medale zdobyli Hubert Krzyżański w kat. 44 kg i Bartłomiej Ostojski w kat. 68 kg. Na trzecim stopniu podium stanęli Oliwier Krystek w kat. 38 kg, Mateusz Anioł w kat. 62 kg oraz Maciej Potan w kat. 85 kg.

Z kolei krotoszyńskie zapaśniczki zespołowo zajęły czwartą lokatę. Złoto wywalczyły Wiktoria Lesińska w kat. 38 kg i Jagoda Jędrulak w kat. 62 kg, srebro zgarnęła Natalia Patalas w kat. 46 kg, a na trzeciej pozycji uplasowała się Oliwia Poczta w kat. 62 kg.

Spośród zawodników sulmierzyckiego Olimpijczyka na podium stanęło pięcioro. Srebrne krążki zdobyli Szymon Gibasiewicz w kat. 52 kg, Przemysław Wizner w kat. 57 kg i Magdalena Machnik w kat. 33 kg. Na trzecich miejscach zmagania ukończyły Zuzanna Gibasiewicz w kat. 33 kg i Dominika Grobelna w kat. 62 kg.