Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Dofinansowanie na drogę w Lipowcu

2019-11-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Dofinansowanie na drogę w...
Dofinansowanie na drogę w Lipowcu

Burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski i skarbnik Andrzej Serek podpisali w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie inwestycji „Przebudowa drogi w Lipowcu (II etap)”. Środki w wysokości 72 075 zł pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

II etap przebudowy polegał na wzmocnieniu i odnowieniu istniejącej konstrukcji drogi oraz wykonaniu pobocza. Wyremontowano odcinek o długości 341 metrów. Prace zakończyły się latem tego roku i zostały sfinansowane w całości z budżetu gminy.

Jednocześnie koźmiński samorząd złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i udało się je pozyskać. FDS to kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jak podaje portal Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Z tego funduszu, w ramach listy rekomendowanej przez wojewodę wielkopolskiego, w całym województwie zostanie zrealizowanych 56 zadań powiatowych oraz 131 gminnych na łączną kwotę 288 032 438 zł.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner