2. /
  4. /
  5. Dominacja naszych zawodników
webTax

30 czerwca w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Sumo. Tradycyjnie świetnie spisali się reprezentanci UKS Samson Kobylin oraz TA Rozum Krotoszyn.

Zawodnicy krotoszyńskiego klubu zdobyli na mistrzostwach cztery medale. Dwa razy na podium stanął Kacper Mikołajczyk, który był najlepszy w kategorii +100 kg oraz zajął drugie miejsce w kat. open. Kacper Wiatrak wywalczył złoto w kat. -70 kg, a Oskar Kmieciak zdobył brąz w kat. -80 kg.

Dziewięć krążków to z kolei dorobek UKS Samson Kobylin. Taki rezultat dał im 105 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, co pozwoliło im triumfować w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Patrycja Dubicka w kat. -60 kg, Monika Sowa w kat. -65 kg, Kinga Sroczan w kat. -75 kg, Paweł Sikora w kat. -60 kg oraz Michał Grzempowski w kat. -90 kg. W kategorii -60 kg na drugim miejscu uplasował się Mateusz Pieszak. Brązowe medale wywalczyli Monika Sowa w open i Piotr Sikora w open oraz w kat. 70 kg.