Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dominacja Ósemki

2019-03-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dominacja Ósemki
Dominacja Ósemki

W Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Siatkowej. Bezkonkurencyjne okazały się zespoły gospodarzy, które awansowały do etapu rejonowego.

 

W kategorii dziewcząt rywalizowały trzy teamy. Siatkarki z Ósemki pokonały SP nr 7 2:0 (25:8, 25:18) oraz SP nr 3 2:0 (25:8, 25:11), zapewniając sobie tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajęła Trójka, po ograniu 2:1 rywalek z Parcelek.

W zwycięskim zespole, prowadzonym przez Magdalenę Kalupę, zagrały Nikola Hylewicz, Zuzanna Wachowiak, Joanna Podsadna, Gabrysia Gaweł, Kinga Drewniak, Zuzanna Jarecka, Oliwia Kosedowska, Pola Szymańska, Klaudia Bzdęga, Roksana Kliber i Rozalia Maślankowska. Finał rejonu zaplanowano na 22 marca w Krotoszynie.

Również w turnieju chłopców triumfowała ekipa z Ósemki. Podopieczni trenera Macieja Parczyńskiego wygrali po 2:0 z SP nr 7 i SP nr 3. Na drugiej lokacie uplasowała się Siódemka, która ograła w dwóch partiach SP nr 3. Finał rejonu rozegrany zostanie 21 marca w Krotoszynie.

Za nami także rywalizacja klas VII-VIII i gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rozgrywkach dziewcząt triumfowały siatkarki z SP nr 3, wyprzedzając SP nr 7 i SP nr 8, w kategorii chłopców najlepszy był pierwszy zespół z Siódemki, a kolejne pozycje zajęły SP nr 7 II, SP nr 8 i SP nr 7 III. Finał rejonu odbędzie się 20 marca w Krotoszynie.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner