Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dotacja na miejsca pamięci

2017-10-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Historia
  4. /
  5. Dotacja na miejsca pamięci
Dotacja na miejsca pamięci

Gmina Krotoszyn otrzymała ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w ramach programu „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”.

 

Dotacja z Funduszu Promocji Kultury na zadanie pod nazwą „Wykonanie tablic pamiątkowych przy Dębie Rozdrażewskich, pomnikach: 56 Pułku Piechoty Wlkp. i Powstańców Wlkp.” wyniesie 10 tys. zł, co stanowi 76,92% całości kosztów.

W ramach realizacji założonych we wniosku celów podjęto współpracę z Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w Krotoszynie oraz Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Krotoszyn.

Tak więc wykonane zostaną tablice informacje do pomników znajdujących się przy ulicach Mickiewicza i Klonowicza oraz do Dębu Rozdrażewskich na terenie Nadleśnictwa Krotoszyn. Dodatkowo powstaną broszury informacyjne do całego projektu, które mają zachęcać do odwiedzenia wszystkich tych miejsc, a jednocześnie ugruntują wiedzę historyczną i przyrodniczą. Zakończenie zadania przewidziane jest na koniec listopada.

(NOVUS)

FOT. www.krotoszyn.pl

Gościniec
Archiwum
Neonówka
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla

Ankieta

Co Państwo myślą o proteście rolników i jego formie (blokowanie dróg)?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...