Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Dotacja na nowy pojazd dla strażaków

2019-09-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Dotacja na nowy pojazd...
Dotacja na nowy pojazd dla strażaków

W poniedziałek, 2 września, w siedzibie OSP w Koźminie Wlkp. miało miejsce przekazanie umowy na dotację do zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla tej jednostki. Oprócz strażaków i władz samorządowych w spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, którzy mocno zaangażowali się w proces unowocześnienia koźmińskiej jednostki.

 

St. bryg. Jacek Strużyński – komendant powiatowy PSP w Krotoszynie – wręczył druhowi Piotrowi Marszałkowi – prezesowi OSP Koźmin Wlkp. – umowę zawartą pomiędzy komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej a koźmińską OSP na realizację zadania publicznego pod nazwą „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej, włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego”.

Zadanie to realizowane jest zgodnie z „Programem modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Jest to jedno ze źródeł finansowania zakupu nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Koźmin Wlkp., opiewające na kwotę 181 350 złotych. Całkowity koszt wynosi 762 000 złotych.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek