Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dotacja na nowy pojazd dla strażaków

2019-09-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Dotacja na nowy pojazd...
Dotacja na nowy pojazd dla strażaków

W poniedziałek, 2 września, w siedzibie OSP w Koźminie Wlkp. miało miejsce przekazanie umowy na dotację do zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla tej jednostki. Oprócz strażaków i władz samorządowych w spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, którzy mocno zaangażowali się w proces unowocześnienia koźmińskiej jednostki.

 

St. bryg. Jacek Strużyński – komendant powiatowy PSP w Krotoszynie – wręczył druhowi Piotrowi Marszałkowi – prezesowi OSP Koźmin Wlkp. – umowę zawartą pomiędzy komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej a koźmińską OSP na realizację zadania publicznego pod nazwą „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej, włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego”.

Zadanie to realizowane jest zgodnie z „Programem modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Jest to jedno ze źródeł finansowania zakupu nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Koźmin Wlkp., opiewające na kwotę 181 350 złotych. Całkowity koszt wynosi 762 000 złotych.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner