Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Droga z dofinansowaniem

2017-11-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Droga z dofinansowaniem
Droga z dofinansowaniem

W minionym tygodniu oficjalnie oddano do użytku drogę z Nowego Folwarku do Kobierna. Wykonany został odcinek o długości 1800 metrów, szerokości 5 m, wraz z przepustami i zjazdami na pola uprawne.

 

Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, wspólnie z przewodniczącą Rady Miejskiej Zofią Jamką, radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Julianem Joksiem oraz zaproszonymi gośćmi, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

– Szacunkowy koszt tej inwestycji to 1,4 mln złotych, z czego ok. 740 tys. zł wyniosło dofinansowanie ze środków unijnych – powiedział F. Marszałek na spotkaniu w świetlicy wiejskiej w Nowym Folwarku, zorganizowanym przez rady sołeckie i mieszkańców obu wsi.

Dotacja pochodziła z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. W styczniu burmistrz Krotoszyna podpisał umowę na realizację robót budowlanych w ramach zadania „Budowa drogi gminnej, łączącej miejscowości Kobierno i Nowy Folwark”. – Mieszkańcy Nowego Folwarku i Kobierna odczują wyraźną poprawę komfortu jazdy między tymi miejscowościami – stwierdził Roman Wojda, sołtys Nowego Folwarku.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...