Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Drużyna SuperW w gotowości!

2017-10-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasz Patronat
  4. /
  5. Drużyna SuperW w gotowości!
Drużyna SuperW w gotowości!

Krotoszyńscy wolontariusze, którzy przyłączyli się do akcji Szlachetna Paczka, zostali wdrożeni w swoje obowiązki. Tak więc Drużyna SuperW jest już gotowa do pracy z rodzinami i darczyńcami.

 

Na spotkaniu wdrażającym wolontariusze, na podstawie filmu „Cyrk motyli”, uczyli się, jak mądrze pomagać ludziom. Warto dodać, że do Drużyny SuperW jeszcze można dołączyć.

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, zainicjowany przez ks. Jacka Stryczka. Trwa już 17 lat i z każdym kolejnym rokiem łączy coraz większe grono osób zaangażowanych w jego działania, osób, którym przyświeca jeden cel – zmiany czyjejś sytuacji na lepsze.

Dzięki coraz liczniejszej grupie wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców akcja rośnie w siłę, a tym samym pomoc uzyskuje większa liczba potrzebujących rodzin. Szlachetna Paczka to projekt inny niż wszystkie, albowiem w tym przypadku konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Wyszkoleni wolontariusze odnajdują w swoim otoczeniu potrzebujące rodziny, którym pomoc materialna może dać szansę na zmianę trudnej sytuacji. Rozmawiają z nimi, poznają, dostrzegają ich piękno i potencjał. Dzięki temu są w stanie odkryć ich prawdziwe potrzeby materialne.

(ANKA)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Serafiniak
Leaderschool
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...