Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Drużynowe sukcesy naszych zawodników

2021-12-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Drużynowe sukcesy naszych zawodników
Drużynowe sukcesy naszych zawodników
Vidia film tekst

28 grudnia we Wrześni rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski w Karate. Był to ostatni w 2021 roku start karateków z powiatu krotoszyńskiego.

 

Organizatorem zawodów, które odbyły się w hali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni, był Wrzesiński Klub Karate. Mimo iż turniej zorganizowano w dość nietypowym terminie, bo w przerwie świąteczno-noworocznej, to zgromadził 160 zawodników, którzy stworzyli 23 drużyny.

Mistrzostwa stanowiły podsumowanie 2021 roku. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów UKS Shodan Zduny, którzy jak zwykle nie wrócili z zawodów z pustymi rękami. Znakomicie spisała się drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Swat, Zofia Duczmal i Matylda Ozga, zdobywając dwukrotne wicemistrzostwo Polski – w konkurencji kata juniorek oraz w kumite juniorek młodszych. Na najniższym stopniu podium w kategorii kata juniorów stanęła ekipa w składzie: Jakub Formanowski, Jakub Romański i Maurycy Maciaszek. Ponadto męski team zdunowskiego klubu uplasował się na piątej lokacie w kata mężczyzn. Piąte miejsce zdunowianie zajęli także w kumite juniorów, tyle że w tej konkurencji do zespołu dołączył Eryk Szymczak.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Karate rywalizowali również przedstawiciele ASW Nippon Krotoszyn, którzy dwukrotnie stawali na podium. Z dobrej strony zaprezentowała się drużyna, którą tworzyli Filip Mosz, Jakub Pleskacz, Łukasz Błaszczyk, Dawid Fortuniak oraz Piotr Bielawski, zajmując drugie miejsce w kumite mężczyzn. Z kolei na trzeciej pozycji w kumite juniorek młodszych znalazł się żeński team w składzie: Anna Chlebowska i Julia Maślanka. Poza tym duet ten był piąty w kumite juniorek.

(LENA)

FOT. UKS Shodan Zduny

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You