Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Duet gitarzystów w ratuszu

2017-09-02
[flexy_breadcrumb]
Duet gitarzystów w ratuszu

W ostatnią niedzielę sierpnia w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza odbył się koncert w ramach projektu Akademia Gitary. Dla zgromadzonej publiczności wystąpił znakomity kubańsko-hiszpański duet – Anabel Montesinos i Marco Tamayo.

 

Anabel Montesinos podbiła międzynarodową scenę muzyczną i zdobyła tytuł lidera gitary klasycznej. Jest laureatką wielu konkursów gitarowych. Jej muzycznym dopełnieniem od kilku lat jest Marco Tamayo. Gitarzysta kubańsko-australijskiego pochodzenia nazywany jest królem gitary. Oprócz sukcesów scenicznych, równych osiągnięciom jego partnerki, ma tytuł profesorski i prowadzi zajęcia na najlepszych światowych uniwersytetach. W 2014 roku Marco Tamayo otworzył własne wydawnictwo muzyczne, które cieszy się uznaniem na całym świecie.
Akademia Gitary to wielkopolski festiwal, który każdego lata dociera do kilkudziesięciu miejsc Wielkopolski, co czyni go jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie. Organizatorami Akademii Gitary są Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide oraz agencja Good Taste Production.
Festiwal ma swój wymiar społeczny. Organizatorzy rezygnują z pobierania opłat za wstęp na większość koncertów. Zamiast tego prowadzona jest zbiórka publiczna na rzecz Stowarzyszenia Wielkopolan Bona Fide i Fundacji Niesiemy Nadzieję.
(NOVUS)

Archiwum
Impuls
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...