2019-09-16
  2. /
  4. /
  5. Dwa medale naszych trójboistów

W Skierniewicach odbył się V Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Dwa medale wywalczyli reprezentanci SAC Ursus Krotoszyn.

W zawodach udział wzięło trzech zawodników z krotoszyńskiego klubu. Kamil Filipiak wystartował w kategorii -105 kg seniorów. Nasz trójboista przysiadł 290 kg, wycisnął leżąc 177,5 kg, a w martwym ciągu osiągnął 270 kg. Łączny wynik 727,5 kg zapewnił mu srebrny krążek.

W kategorii -93 kg seniorów rywalizowali Szczepan Zimmermann oraz Daniel Rynkiewicz. Pierwszy z wymienionych przysiadł 257,5 kg, wycisnął leżąc 157,5 kg i w martwym ciągu podniósł 272,5 kg. Rezultat 687,5 kg dał mu trzecie miejsce.

Na dziewiątej lokacie uplasował się Rynkiewicz, który osiągnął 197,5 kg w przysiadzie, 150 kg w wyciskaniu i 235 kg w martwym ciągu, pobijając w każdej konkurencji swój rekord życiowy. Jego łączny wynik to 582,5 kg.

W klasyfikacji drużynowej Stowarzyszenie Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn zajęło czwarte miejsce, mimo wystawienia tylko trzech zawodników. A trzeba pamiętać, że w tej klasyfikacji punktuje aż pięciu najlepszych reprezentantów danego klubu.