2. /
  4. /
  5. Dwa medale Połczyńskiej na...
VISUS

W pierwszych dniach maja odbywała się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2019, podczas której przeprowadzono Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilardzie. Świetnie zaprezentowała się Weronika Połczyńska, która zdobyła dwa medale.

Reprezentująca UKS Bila Zduny zawodniczka w odmianę 10-bil pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i zdobyła złoto. W finale ograła Weronikę Derezińską 4:0. Z kolei w odmianę 9-bil przegrała w półfinale z Bogną Świtałą i zakończyła zmagania na trzeciej pozycji. Takimi wynikami Weronika wywalczyła sobie miejsce w kadrze narodowej juniorek. Ma także duże szanse, by znaleźć się w reprezentacji na mistrzostwa Europy.