Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Dwa medale Roszczaka na MP

2021-03-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dwa medale Roszczaka na...
Dwa medale Roszczaka na MP
LOMBARD SMOK

543 zawodników i zawodniczek brało udział w 30. Halowych Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 13 marca w Toruniu. W tym gronie nie zabrakło Czesława Roszczaka, dla którego były to pierwsze zawody w tym roku. Lekkoatleta z Łagiewnik zdobył dwa medale.

 

Reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela rywalizował w dwóch konkurencjach jako najstarszy zawodnik kategorii wiekowej M75. W pchnięciu kulą uzyskał rezultat 10,91, który zapewnił mu drugie miejsce. – Bacznie obserwowałem także konkurs w kategorii M70, gdzie aktualny jest mój rekord Polski i halowych MP – 13,98 m. Mogłem być zadowolony, gdyż zwycięzca uzyskał wynik 13,28 m – komentuje łagiewniczanin.

Drugą konkurencją był rzut ciężarkiem o wadze 7,26 kg. – W tych zmaganiach nie miałem szans na złoto ani srebro, ponieważ startowali specjaliści tej konkurencji – Jerzy Jabłoński i Ryszard Krzesiński. Pozostała mi walka o brązowy medal – przyznaje lekkoatleta z naszego powiatu. I faktycznie – triumfował Jabłoński, drugi był Krzesiński, a nasz zawodnik zajął trzecią lokatę z rezultatem 12,90 m.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud