2. /
  4. /
  5. Dwa medale w Kędzierzynie-Koźlu
Kwiaciarnia Złocień

17 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się XI edycja Międzynarodowego Mityngu Pływackiego pod nazwą „Koziołki Pływackie”. W zawodach startowali reprezentanci KS Krotosz.

Na imprezę przybyło 450 zawodników i zawodniczek z blisko 40 klubów z Polski i Czech. Kibice mogli śledzić poczynania pływaków na żywo dzięki internetowej transmisji. Po raz pierwszy w historii zawodów była możliwość startu w kategorii masters.

KS Krotosz reprezentowało troje zawodników – Julia Bielawna, Nicolas Jędrzejak oraz Igor Hamrol. Julia startowała w przedziale wiekowym 15 lat i starsi. Jeśli chodzi o styl klasyczny, udało jej się zająć czwarte miejsce na dystansie 50 m (35,77) oraz piąte na 100 m (1:20,26). Ponadto uplasowała się na 15. lokacie na 50 m stylem motylkowym (36,20) oraz na 22. pozycji na 50 m stylem dowolnym (31,89).

Nicolas Jędrzejak rywalizował w kategorii 14 lat i zajął piąte miejsce na 100 m (1:17,64) oraz szóste na 50 m (34,66) stylem grzbietowym, a także był dziewiąty na 50 m (30,10) i 11. na 100 m (1:07,33) stylem dowolnym.

Najlepiej poradził sobie Igor Hamrol walczący w kategorii 12 lat. Krotoszyński pływak zdobył dwa brązowe medale – na 50 m stylem grzbietowym (36,75) oraz na 100 m stylem klasycznym (1:37,26). Poza tym był piąty na 100 m stylem dowolnym (1:12,46).