2. /
  4. /
  5. Dwa medale zawodników Krotosza
CENTRUM POGRZEBOWE

W dniach 12-14 listopada na basenie Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego. Krotoszyńscy zawodnicy poprawili aż siedem rekordów życiowych i przywieźli z zawodów dwa medale.

Na starcie pojawili się pływacy z wielu klubów, m.in. z Poznania, Gorzowa Wlkp., Koszalina, Głogowa, Warszawy, Gdańska czy Wrocławia. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe – 12 lat i młodsi, 13-14 lat oraz 15 lat i starsi. KS Krotosz reprezentowali Piotr Niżniowski, Nicolas Jędrzejak i Julia Bielawna. Naszym pływakom udało się wywalczyć dwa medale i poprawić siedem rekordów życiowych.

W najmłodszej kategorii wystartował P. Niżniowski. Najlepiej poszło mu w wyścigu na 50 m stylem dowolnym, w którym uzyskał czas 32,84 i zajął piątą lokatę. Ponadto był dziewiąty na 50 m stylem klasycznym (44,88) i dziesiąty na 100 m stylem zmiennym (1:27,24) oraz 50 m stylem motylkowym (41,17). Wszystkie te rezultaty były jego nowymi rekordami życiowymi.

W kategorii 13-14 lat rywalizował Nicolas Jędrzejak. Na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył brąz z czasem 33,79. Poza tym uplasował się na piątej pozycji na 200 m stylem grzbietowym (2:48,28), był szósty na 100 m stylem grzbietowym (1:16,35) oraz ósmy na 50 m stylem dowolnym (30,06).

W najstarszej kategorii startowała Julia Bielawna. Krotoszyńska pływaczka wywalczyła brązowy krążek na 100 m stylem klasycznym, uzyskując czas 1:19,31, który okazał się jej życiowym rekordem. Na 50 m stylem klasycznym (35,54) Julia była czwarta. Do tego zajęła ósme miejsce na 100 m stylem zmiennym (1:17,96) oraz piętnaste na 50 m stylem motylkowym (34,79), w obu przypadkach poprawiając swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty.