Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Dwa udane starty Kubika

2021-09-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dwa udane starty Kubika
Dwa udane starty Kubika
Centnas

Krzysztof Kubik osiągnął bardzo dobry wynik, plasując się na drugiej lokacie w supermaratonie w Pniewach w kategorii M2 do 30 lat. Później zadebiutował w Enea Bydgoszcz Triathlonie.

 

Zawody w Pniewach stanowiły część Pucharu Polski w Maratonach Szosowych. K. Kubik – jedyny reprezentant Krotoszyna – przystępował do wyścigu po ponad rocznej przerwie. Poradził sobie świetnie, osiągając średnią prędkość powyżej 34 km/h i pokonując dystans 182 km w czasie 5h 20 min. Podczas wyścigu doszło do nieprzyjemnej kraksy na około 112. kilometrze. Wypadek spowodowało zbyt ostre hamowanie jednego z kolarzy. Krotoszynianinowi nic się nie stało, gdyż jechał z przodu, nadając tempo, natomiast wraz z całą grupą poświęcił 25 minut na pomoc poszkodowanym i oczekiwanie na przyjazd medyków.

Mimo tych zawirowań K. Kubikowi udało się zająć drugie miejsce w kategorii M2, czyli do 30 lat, zaś w kategorii open znalazł się w trzeciej dziesiątce.

W ostatni weekend sierpnia krotoszynianin wziął udział w Enea Bydgoszcz Triathlonie. Wystartował w 1/8 pełnego dystansu (475 m pływania, 21 km jazdy na rowerze i 5,3 km biegu). K. Kubik uzyskał czas 1:14:53 i zajął 149. miejsce open oraz 26. w kategorii M30. Był to jego debiut w triathlonie. Przygotowania do tego startu krotoszynianin rozpoczął jakieś dwa miesiące temu. Na jego decyzję o udziale w zawodach triathlonowych miała wpływ przede wszystkim znacznie mniejsza ilość imprez kolarskich niż w latach ubiegłych.

(MS / LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud