Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Dzieje i tradycje powstania wielkopolskiego

2019-03-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Historia
  4. /
  5. Dzieje i tradycje powstania...
Dzieje i tradycje powstania wielkopolskiego

W Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie odbył się finał X edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Powstanie wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 20 szkół.

 

Organizatorami konkursu były Muzeum Regionalne, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej i Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Krotoszynie. Honorowy patronat objęli burmistrz i starosta.

Jubileuszowa edycja konkursu, którego inicjatorem jest dr Edward Jokiel (prezes Koła TPPW w Krotoszynie), zbiegła się z setną rocznicą powstania wielkopolskiego. Dla podkreślenia rocznicowego charakteru tegorocznych zmagań postanowiono nagrodzić po czterech najlepszych w każdej z kategorii. Pytania konkursowe przygotowali: dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – Antoni Korsak (prezes TMiBZK oraz przewodniczący Rady Muzealnej), a dla uczniów podstawówek – Piotr Mikołajczyk (dyrektor muzeum).

W młodszej kategorii triumfował Robert Konrady (SP w Nowej Wsi), wyprzedzając Marlenę Dymarską (SP w Rozdrażewie), Jakuba Stasiaka (SP nr 1 w Krotoszynie) i Wojciecha Pawelczaka (SP nr 7 w Krotoszynie).

W grupie starszych uczniów dwie pierwsze lokaty zajęli przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie – Maciej Sobański i Arkadiusz Śnieciński. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kalak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach), a czwarty był Jakub Durczewski (I LO w Krotoszynie).

(NOVUS)

FOT. Muzeum Regionalne w Krotoszynie

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner