Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Dzień Kobiet w bibliotece

2023-03-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. Dzień Kobiet w bibliotece
Dzień Kobiet w bibliotece
AS MAŚNIAK

9 marca w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Dla zgromadzonych gości wystąpili Agnieszka Miter-Pawłowska oraz Marek Olejnik.

 

Ewa Bukowska, dyrektor biblioteki, przypomniała historię Święta Kobiet oraz przedstawiła artystów, którzy zaprezentowali mini recital autorski – Agnieszkę Miter-Pawłowską oraz Marka Olejnika.

Agnieszka Mitner-Pawłowska od roku tworzy teksty i muzykę piosenek wpisujących się w nurt poezji śpiewanej. Aranżacje przygotował Marek Olejnik, który na co dzień jest dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie. Po koncercie wiceburmistrz Ryszard Czuszke pogratulował artystom i wyraził słowa podziwu dla ich talentu.

W drugiej części spotkania otwarta została wystawa „Rok Poplątanych”. Składają się na nią prace grupy „Poplątane”, która od roku spotyka się w murach biblioteki. Na wystawie zobaczycie dzieła wykonane m.in. haftem krzyżykowym, makramy, serwetki, obrusy itp. Ekspozycję można oglądać do końca marca na drugim piętrze, w godzinach otwarcia biblioteki.

Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek.

(ANKA)

FOT. Anna Szyndrowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 12 =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak