Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Dziewczęta z Akademii Talentów na podium

2021-02-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dziewczęta z Akademii Talentów...
Dziewczęta z Akademii Talentów na podium
Pałac w Orli tekst

W niedzielę, 7 lutego, w Starych Oborzyskach odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U’11. Świetnie spisała się drużyna dziewcząt z krotoszyńskiej Akademii Talentów, zajmując trzecie miejsce.

 

W turnieju rywalizowało 12 zespołów, które podzielono na cztery grupy. W tej fazie krotoszynianki zmierzyły się z Orłem Lipno i Juna-Trans Stare Oborzyska. Piłkarki Akademii Talentów poradziły sobie najlepiej, wygrywając swoją grupę.

W drugiej części turnieju dziewczęta z Krotoszyna zalazły się w czterozespołowej grupie, w której rywalizowano o miejsca I-IV. Bezkonkurencyjna okazała się poznańska Warta, która odniosła komplet zwycięstw i wywalczyła tytuł mistrzowski. Zespół AT uległ Warcie 1:2, a z ekipą AZS UAM Poznań przegrał 0:1. Trzecie miejsce naszym piłkarkom zapewniła jednak wygrana 5:2 z Girls Mieścisko.

Według trenerów najlepszą zawodniczką turnieju była Zofia Kalak. Poza nią w zespole krotoszyńskiej Akademii Talentów zagrały: Iga Bielawna, Pola Bielawna, Milena Stefańska, Julia Kwiecińska (bramkarka „wypożyczona” z K4 ResPect Krobia), Olga Kostka i Amelia Gryszka. Trenerem drużyny jest Karol Pługowski.

(LENA)

YouTube

Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok
Maśniak