2. /
  4. /
  5. Ekstremalny wysiłek w Alpach
PANCOM

Czołówka zawodników z całej Europy stanęła 7 lipca na starcie globalnego biegu z przeszkodami w samym sercu Alp. W gronie najlepszych europejskich „Spartan” znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie – st. sekc. Szymon Kujawa.

Mistrzostwa Europy Spartan Race w miejscowości Morzine we Francji to dystans 23 km i ponad 30 przeszkód. Uczestnicy muszą zmierzyć się ze wspinaniem z 40-kilogramowym łańcuchem na szyi, 2-kilometrową pętlą z workiem o masie 25 kg czy pływaniem w jeziorze z drewnianą belą. Dlatego zmagania te określa się mianem najcięższego dystansu w historii biegów przeszkodowych.

St. sekc. Szymon Kujawa kwalifikację na mistrzostwa Europy w Morzinie uzyskał w styczniu podczas zimowego Spartan Race w czeskim Libercu. Od tamtej pory każdą wolną chwilę poświęcił przygotowaniom do tego wielkiego wyzwania. Start wśród najlepszych zawodników Europy w biało-czerwonych barwach to wielka rzecz i wielka nagroda za wysiłek włożony w realizację celu. W samym sercu Alp zdobył szczyty gór i spełnił marzenia.

Bardzo dobre przygotowanie zaowocowało ukończeniem niezwykle wymagającej trasy i pokonaniem wszystkich przeszkód w czasie 4 godziny i 29 minut. Funkcjonariusz krotoszyńskiej komendy uplasował się na 38. miejscu w kategorii M25-29 oraz na 159. w klasyfikacji generalnej. Spośród Polaków uzyskał trzeci czas.