Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Fani Lecha pamiętają o bohaterach

2018-11-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Fani Lecha pamiętają o...
Fani Lecha pamiętają o bohaterach

Już po raz dziesiąty kibice Lecha Poznań na terenie większości wielkopolskich cmentarzy, również w Krotoszynie, zorganizowali „Zbiórkę powstańczą”. W ramach tej akcji zbierali dobrowolne datki, które przeznaczane zostaną na renowację i odbudowę grobów powstańców wielkopolskich oraz miejsc pamięci związanych z tym zwycięskim zrywem.

 

– W tym roku na krotoszyńskim cmentarzu parafialnym w dniach 31 października-1 listopada udało się nam zebrać aż 11 138 zł. Z każdym rokiem krotoszynianie wspierają nas coraz hojniej, a akcja kibiców Lecha Poznań jest znana coraz bardziej. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie pieniędzmi oraz ciepłym słowem. Jest nam niezmiernie miło – skomentowali kibice Lecha Poznań ze Stowarzyszenia Krotoszyńscy Fanatycy Kolejorza.

Dzięki tym zbiórkom w ostatnich latach na cmentarzu w Krotoszynie udało się ponownie postawić osiem nagrobków powstańców wielkopolskich oraz odbudować nagrobek Władysława Bolewskiego i jego rodziny. Organizatorom akcji zależało, aby jeden z lokalnych dowódców powstania na setną rocznicę spoczywał w odnowionym grobie. Na wspomniane renowacje wydano już 26 435 zł. Środki te pozwoliły ocalić najbardziej zniszczone nagrobki, przeznaczone do kasacji. W tym roku przeprowadzono renowację trzech grobów powstańców wielkopolskich – Józefa Szczerbala, Sylwestra Olejniczaka i Stanisława Wilczura. W planach jest renowacja co najmniej trzech kolejnych nagrobków.
W zbiórkę zaangażowało się 21 osób. Organizatorzy informują, że każdy, kto chciałby pomóc w tej inicjatywie, może się zgłosić poprzez profil na Facebooku (Krotoszyńscy Fanatycy Kolejorza) lub mailowo (fckrotoszyn@gmail.com).

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner