Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Finał trzeciej edycji BITWY O KASĘ!

2019-04-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Finał trzeciej edycji BITWY...
Finał trzeciej edycji BITWY O KASĘ!

4 kwietnia w sali gimnastycznej ZSP nr 2 odbył się finał trzeciej edycji Konkursu BITWA O KASĘ, którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. W decydującej rozgrywce udział wzięło 38 uczniów.

 

W pierwszym etapie konkursu rywalizowało ponad stu uczestników, reprezentujących 19 szkół z powiatu krotoszyńskiego – 13 podstawowych i sześć ponadgimnazjalnych. Do finału awansowali laureaci wewnątrzszkolnych eliminacji.

W finałowej bitwie uczniów dopingowali przedstawiciele władz samorządowych – starosta Stanisław Szczotka, wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, burmistrz Zdun Tomasz Chudy, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym – Przemysław Wójcik, jak również dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz dyrektorzy oddziałów Banku Spółdzielczego w Krotoszynie.

W młodszej kategorii pierwsze miejsce zajął Jakub Stasiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie), druga była Julia Jarus (klasa gimnazjalna w Kobylinie), a trzecia lokata przypadła Kornelii Ratajczak (klasa gimnazjalna w Kobylinie).

W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych triumfował Damian Jabłoński (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie), wyprzedzając Aleksandrę Politowicz (I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie) i Mikołaja Płóciennika (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie).

Nagrodą w obu kategoriach za zajęcie pierwszego miejsca było 700 zł, za drugą lokatę – 600 zł, a za trzecią – 500 zł. Ponadto nagroda pieniężna w wysokości 700 zł trafiła także do szkół, których reprezentantami byli zwycięzcy. Prócz tego na uczestników czekały nagrody rzeczowe. Wszyscy ci, którzy aktywnie korzystali z konta w Banku Spółdzielczym i wzięli udział w popularyzacji oszczędzania, nie tylko zagwarantowali sobie punkty w konkursie, ale też wywalczyli dla siebie torbę sportową.

Drugi etap konkursu składał się z dwóch części – obowiązkowej w formie testu oraz dodatkowej, która trwała od listopada 2018 do końca lutego 2019. Nad przebiegiem finału BITWY O KASĘ czuwała komisja konkursowa w składzie: Magdalena Karwik (ZSP nr 2 w Krotoszynie), Joanna Robaczyk (I LO w Krotoszynie), Paulina Skupin (dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Kobylinie), Beata Szulc (Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach), Agnieszka Woszczyńska (dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Sulmierzycach). Gdy komisja sprawdzała testy, uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście korzystali z poczęstunku, który specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie ZSP nr 2.

OPRAC. (ANKA)

Ankieta

Co myślisz o planowanym strajku nauczycieli i ich żądaniach?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Intermarche
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla