Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Fortuna sprzyja ekipie AST

2018-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Fortuna sprzyja ekipie AST
Fortuna sprzyja ekipie AST

Tak jak rok temu, tak i teraz na trzecim miejscu uplasowała się krotoszyńska drużyna A Seree Tee w turnieju Fortuna Puchar Polski Playarena. Nasz team w pojedynku o brąz pokonał 4:0 zespół z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Turniej piłki nożnej sześcioosobowej zorganizowały wspólnie Zakłady Bukmacherskie Fortuna oraz Playarena. Do rywalizacji przystąpiło blisko 800 drużyn z kilkudziesięciu polskich miast. Do ścisłego finału rozgrywek awansowało 40 najlepszych zespołów. Nasze miasto w tych prestiżowych zmaganiach reprezentowała ekipa A Seree Tee, która w finale lokalnych rozgrywek pokonała 5:4 Igloo.

Krotoszynianie rywalizację w grupie A rozpoczęli od zwycięstwa nad Tequilą Olsztyn 3:1, a hat trickiem popisał się Karol Krystek. Potem wygrali 4:1 z Kingiem Tczew po trafieniach Dawida Przybyszewskiego (dwóch), Daniela Olejnika i Adama Wośka. Trzecie spotkanie to kolejna pewna wygrana – 4:1 z Ultimate Zaborze Zabrze (4:1). W meczu o pierwsze miejsce w grupie AST uległo 0:4 Ganadorowi Warszawa.

W 1/8 finału nasza drużyna ograła KKS Rawa Katowice (4:2), a w ćwierćfinale pokonała 2:1 Brooklyn Nowy Dwór Mazowiecki. W półfinale AST trafiło na późniejszego triumfatora turnieju – Dynamik Herring Toruń. Krotoszyński zespół przegrał 2:3, ale w konfrontacji o trzecie miejsce nie dał szans drużynie Strug Personal Tomaszów Mazowiecki, zwyciężając 4:0. Dwa razy do siatki trafił Karol Krystek, a po jednym golu dołożyli Łukasz Budziak i Szymon Sekula. Wyjazd AST na finałowy turniej Fortuna Puchar Polski Playarena możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

– Ponownie udało nam się zająć trzecie miejsce, co jest powtórzeniem największego dotychczasowego sukcesu w historii krotoszyńskiej Playareny. Szkoda konfrontacji z Dynamikiem Toruń, zakończonej minimalną wygraną rywali. Turniej był dla nas idealnym przetarciem przed zbliżającymi się finałami Mistrzostw Polski Playareny – skomentował Robert Stawowy.

(GRZELO)

Comments are closed

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...