Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Galeria Krotoszyńska będzie rozbudowana

2018-10-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Galeria Krotoszyńska będzie rozbudowana
Galeria Krotoszyńska będzie rozbudowana

9 października na terenie Galerii Krotoszyńskiej odbyła się konferencja prasowa, której celem było przekazanie informacji na temat planów rozbudowy tego centrum handlowego.

 

Jak powiedział Patryk Rzepka, manager Galerii Krotoszyńskiej, rozmowy dotyczące rozbudowy GK trwają już od kilku miesięcy. – Najemcy lokali od dłuższego czasu pytają o dodatkowe miejsca w obiekcie – wyjaśniał. – Docelowo ma powstać co najmniej dziesięć nowych sklepów. Powierzchnia najmu wyniesie 3300 metrów kwadratowych, a całości – 4100 metrów kwadratowych. Jeszcze toczą się rozmowy z potencjalnymi najemcami, dlatego jest zbyt wcześnie, żeby mówić o konkretnych firmach. Nie planujemy oczywiście likwidować marek, które już są u nas obecne. Pojawią się zupełnie nowe – zapowiedział manager Galerii.

Powstanie także nowy parking. Wjazdy i wyjazdy do centrum handlowego będą umiejscowione od ulic Benickiej i Słodowej. Zakończenie prac przewiduje się na przełom lat 2019 i 2020. Inwestorem rozbudowy jest przedsiębiorstwo KSH.

Podczas spotkania mówiono także o budowie restauracji McDonald’s, która ma powstać w pobliżu Galerii. – Z pewnością budowa McDonald’s umożliwia również działania dla inwestora Galerii Krotoszyńskiej – stwierdził Patryk Rzepka. Restauracja ma stanąć przy ulicy Mickiewicza, na terenie po byłym browarze. Jej otwarcie planowane jest na grudzień tego roku. Będzie to obiekt typu McDrive, z linią obsługi bezpośrednio dla kierowców samochodów. Znajdzie się tam naziemny parking na około 130 samochodów. W restauracji będzie 60 miejsc siedzących w strefie ogólnej i 20 w strefie McCafe.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Ankieta

Co myślisz na temat podwyższenia diet przez krotoszyńskich radnych?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Jandy Kabarety
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jarmużek
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla