Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Gdzie powstanie ścieżka pieszo-rowerowa?

2019-02-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Gdzie powstanie ścieżka pieszo-rowerowa?
Gdzie powstanie ścieżka pieszo-rowerowa?

W Konarzewie zorganizowano debatę społeczną na temat ścieżki pieszo-rowerowej w tej miejscowości. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie ,,Razem dla Konarzewa”. Przybyło na nie 47 mieszkańców.

 

Miłosz Zwierzyk, jako osoba odpowiedzialna w Urzędzie Miejskim w Zdunach za inwestycje, jednocześnie członek Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego i mieszkaniec Konarzewa, przypomniał koncepcję powiatowej sieci ścieżek pieszo-rowerowych, przyjętą w 2015 roku. Wyjaśniał przy tym wszelkie kwestie finansowe i techniczne.

Mieszkańcy sugerowali, od jakich miejsc – w kontekście oczekiwań społecznych – należałoby rozpocząć budowę ścieżki. Wybrana lokalizacja stanowiła jednocześnie przydział do grupy warsztatowej, która opracowywała argumenty przemawiające za takim wyborem.

Na koniec przeprowadzono głosowanie w kwestii lokalizacji. Raport zawierający złożone propozycje zostanie przedstawiony w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie. Zapowiedziano, że temat ścieżki pieszo-rowerowej w Konarzewie będzie podjęty na najbliższym posiedzeniu Rady Sołeckiej.

M. Zwierzyk powiedział, że na spotkanie sołeckie zostanie przygotowany ramowy plan realizacji inwestycji na tym odcinku. W tej sprawie zwróci się do inwestora – Powiatowego Zarządu Dróg.

W trakcie debaty mieszkańcy wysunęli trzy propozycje ścieżki: Krotoszynka – tory (770 m), biblioteka – tory (1400 m), biblioteka – las (1300 m). Najwięcej osób opowiedziało się za opcją najdłuższego odcinka.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner