Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

,,Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź…”

2019-11-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. ,,Gdzie słyszysz śpiew –...
,,Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź…”

W Wiejskim Domu Kultury w Gorzupi odbył się II Koncert Pieśni Patriotycznych. Uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowali wspaniały występ, który zachwycił widownię.

 

Koncert otworzyła Aldona Paszek, dyrektor SP w Gorzupi, witając wszystkich zaproszonych gości, uczniów i ich rodziny oraz mieszkańców wsi, a także zapraszając do wspólnego śpiewania. Celem imprezy było przypomnienie polskich pieśni patriotycznych, które przez wiele lat dodawały otuchy w walce naszym przodkom, a obecnie upamiętniają ważne dla naszego kraju wydarzenia z przeszłości.

Na początek wspólnie zaśpiewano „Rotę”. Uczniowie wykonali kilka utworów, a pomiędzy nimi przypominali historię naszego kraju. Dzieci z młodszych klas zagrały dwa utwory na fletach prostych, z kolei starsi uczniowie przygotowali inscenizację na temat rozbiorów Polski i odzyskania niepodległości. Zaprezentowali także taniec z biało-czerwonymi flagami, który zachwycił widzów.

Przy okazji podsumowano dwa konkursy szkolne. W konkursie plastycznym „Moja mała ojczyzna” w grupie przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła Alicja Kłaniecka, druga była Zofia Bielawna, a trzecia Lena Czubak. W kategorii klas I-II zwyciężyła Nikola Czubak, wyprzedzając Nadię Nowak i Macieja Ciesielskiego. Ponadto wyróżnieni zostali Dawid Balcerek, Maria Kulas, Antoni Duczmal, Franciszek Małuszek, Mateusz Kulas, Nadia Lis oraz Patryk Wojtała.

W konkursie fotograficznym „Piękna Niepodległa” triumfował Maciej Trawiński, drugie miejsce przyznano Mateuszowi Kulasowi, a trzecie Mai Skibie. Wyróżnienia otrzymali Fabian Kryś, Gabriela Krajka, Katarzyna Jankowska i Szymon Stasik. Wszystkie nagrodzone prace można było zobaczyć podczas koncertu.

– Chciałbym bardzo podziękować za to dzisiejsze wydarzenie, które naprawdę łapało za serce. Był moment, kiedy miałem łzy w oczach. To piękna rzecz, że patriotyzm jest zarówno w naszych dzieciach, jak i w mieszkańcach Gorzupi. Oby Polska pozostała niepodległą tak jak do tej pory. Dziękuję nauczycielom i uczniom za ten wspaniały koncert – powiedział Marian Włosik, radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner