Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Geriatria potrzebna, ale brakuje lekarzy

2021-03-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Geriatria potrzebna, ale brakuje...
Geriatria potrzebna, ale brakuje lekarzy
LOMBARD SMOK

Temat utworzenia na terenie powiatu oddziału geriatrycznego poruszył radny Jacek Zawodny na zeszłotygodniowej sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste, albowiem w kraju brakuje lekarzy geriatrów.

 

Jacek Zawodny (na zdjęciu) zwrócił się z zapytaniem odnośnie pisma z listopada 2019 roku, złożonego przez Stowarzyszenie „Krotoszyn na Nowo”, w sprawie powstania międzygminnego zespołu do spraw opracowania założeń projektu „Geriatria w powiecie krotoszyńskim”.

– Na podstawie przedstawionej analizy sytuacji dotyczącej geriatrii informuję, że społeczeństwo na terenie powiatu się starzeje. Rozpoczęcie prac dotyczących wprowadzenia geriatrii mobilnej i stacjonarnej w strukturze SPZOZ w Krotoszynie uważam zatem za zasadne. Popierając projekt, proszę o odpowiedzi na następujące kwestie – czy taki zespół już powstał i kto się nim zajmuje oraz na jakim etapie jest realizacja projektu – mówił radny.

Starosta Stanisław Szczotka odpowiedział, iż najpierw trzeba zająć się problemem braku geriatrów w całym kraju. – Pan radny ma całkowitą rację i muszę przyznać, że jest to kierunek bardzo pożądany i potrzebny w tej chwili. W kraju natomiast jest – z tego, co się orientuję – około trzydziestu lekarzy geriatrów. Najpierw trzeba byłoby więc pozyskać specjalistę z tej dziedziny. Jeśli byłaby geriatria i pozyskalibyśmy środki z Narodowego Funduszu Zdrowia, to wniosek jest jak najbardziej na miejscu – odrzekł starosta.

(LENA)

FOT. Archiwum

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud