Gliwiczanie mistrzami Ziemi Krotoszyńskiej

2. /
  4. /
  5. Gliwiczanie mistrzami Ziemi Krotoszyńskiej
Vidia film tekst

20 zespołów rywalizowało w XIV Mistrzostwach Ziemi Krotoszyńskiej w Siatkówce Plażowej. Zwyciężyła para z Gliwic.

Turniej odbył się na boiskach KTPS przy basenie na ulicy Ogrodowskiego. Do zmagań przystąpiły duety z Krotoszyna, Jarocina, Pleszewa, Gliwic czy Wrocławia. Jeden zawodnik w każdym teamie musiał mieć więcej niż 40 lat. A jeśli zespół składał się z ojca i syna, wiek był dowolny.

Choć tego dnia upał doskwierał zawodnikom, którzy spędzili na graniu niemal cały dzień, dotrwali do końca turnieju w bojowych nastrojach. W każdym meczu rywalizacja była zacięta.

Zawody wygrała para, która przyjechała do Krotoszyna aż z Gliwic. Tomasz Waligóra i Arkadiusz Łokociejewski przez cały turniej byli niepokonani. Drugie miejsce zajęli Grzegorz i Krzysztof Gałuszka, a na trzecim stopniu podium stanęli Michał Dana i Mariusz Banaszczuk z Krotoszyna.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Tytuł seniora turnieju powędrował do Wojciecha Zalewskiego. Miano MVP do 40 lat przyznano Michałowi Danie, z kolei Arkadiusza Łokociejewskiego uznano za najlepszego gracza powyżej 40 lat.