Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Gmina podsumowała rok działań

2022-01-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz, Samorząd
  4. /
  5. Gmina podsumowała rok działań
Gmina podsumowała rok działań
REMONTY KACZMAREK

Przygotowując się do kolejnych miesięcy intensywnej pracy, gmina Krośnice dokonała wyliczenia inwestycji zrealizowanych w 2021 roku.

 

Spośród inwestycji drogowych najważniejszy okazał się remont odcinka z Pierstnicy do Pierstnicy Małej oraz dalej do leśniczówki, o łącznej długości 2130 m. Koszt zadania wyniósł 797 089,50 zł, z czego 210 tys. stanowiło dofinansowanie. Ukończono także remonty dróg gminnych – w Krośnicach, ulic: Kasztanowa, Polna, Słoneczna, Stawowa, Łąkowa i Kolejowa. Łączna długość zmodernizowanych odcinków to 1539 m, a koszt – 465 235,94 zł. Sfinalizowano także odcinek drogi leśnej i gminnej w Łazach Małych.

Około 300 metrów nowej nakładki asfaltowej położono na ul. Krośnickiej w Bukowicach. Remont tego odcinka drogi powiatowej był możliwy dzięki współpracy ze starostwem oraz prywatnym przedsiębiorstwem.

W drugiej połowie minionego roku w Krośnicach zamontowano 14 lamp – na ulicach: Jasna, Orzechowa, Spacerowa i Tęczowa. Łączny koszt zamknął się w kwocie 119 832,65 zł. W Bukowicach pojawiło się pięć lamp na ul. Drzewnej, za które zapłacono 46 865,47 zł. W połączeniu z 23 lampami zamontowanymi wcześniej przy drodze Suliradzice/Kuźnica Czeszycka, w Kuźnicy Czeszyckiej, Luboradowie, Kotlarce, Świebodowie, Dąbrowie, między Dąbrową a Krośnicami, na ul. Wesołej w Krośnicach i na placu zabaw w Brzostowie dało to bilans 42 nowych lamp oświetlenia ulicznego w 2021 roku.

Ponadto nadal trwają trzy inne ważne inwestycje, która mają być zrealizowane w tym roku. Budowę świetlicy wiejskiej w Kuźnicy Czeszyckiej za 945 469,84 zł planuje się zakończyć do 30 września. Z kolei wraz z końcem czerwca ma nastąpić finisz rozbudowy i przebudowy budynku OSP w Łazach Małych za 545 063,27 zł. Na 30 maja przewidziano dokończenie prac związanych z przebudową dawnego budynku dyrekcji szpitala przy ul. Sanatoryjnej w Krośnicach. Pomieszczenia te zostaną przeznaczone na GOPS i mieszkanie zastępcze. Na to zadanie zaplanowano 516 944,66 zł.

OPRAC. (MS)

GRAFIKA: Gmina Krośnice

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You