Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Gmina wspiera seniorów

2020-09-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Gmina wspiera seniorów
Gmina wspiera seniorów
Najfinanse text

Dwa projekty – „Organizacja turnusu rehabilitacyjnego osób niepełnosprawnych i sprawnych do Mrzeżyna” oraz „Organizacja wyjazdu wypoczynkowego seniorów do Rewala” – zostały dofinansowane w ramach małego zlecenia przez gminę Krotoszyn.

 

Od 7 do 17 września 21 seniorów ze Stowarzyszenia RAZEM odpoczywało w ośrodku wczasowym Alga w Mrzeżynie. Bardzo dobre warunki sprzyjały spacerom po plaży. Uczestnicy wyjazdu korzystali z dwóch basenów, nordic walking, siłowni, mini golfa, dzięki czemu poprawili swoją sprawność fizyczną oraz promowali aktywne spędzanie wolnego czasu. Aby zintegrować wczasowiczów, zorganizowano kino DVD, wieczorek karaoke oraz taneczny i biesiadę z akordeonistą.

Z kolei od 29 sierpnia do 6 września 47-osobowa grupa seniorów przebywała w ośrodku wypoczynkowym Alcest w Rewalu. Wyjazd zorganizował krotoszyński oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Codziennie rano uczestnicy ćwiczyli na przyrządach fit park lub spacerowali brzegiem morza. Część osób chadzała z kijkami nordic walking. Poza tym korzystali z basenu.

Pogoda sprzyjała spacerom oraz zwiedzaniu – m.in. ruin kościoła z XIII wieku na klifie. Zorganizowano również wycieczkę kolejką retro do Niechorza. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili motylarnię, latarnię morską czy park z miniaturami latarń morskich.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Stowarzyszenie RAZEM

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek