Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Goście z Niemiec w Ceramie

2018-11-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Goście z Niemiec w...
Goście z Niemiec w Ceramie

Przez tydzień Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie gościł w swoich murach grupę uczniów wraz z opiekunami z Wilhelm Remy Gymnasium w Bendorfie. Współpraca między tymi placówkami trwa już kilka lat.

 

Młodzież z Ceramy zaprosiła przyjaciół z Niemiec do własnych domów. Goście brali udział w zajęciach lekcyjnych w szkole. Ale nie tylko, bowiem przygotowano też szereg atrakcji. Wszyscy znakomicie się bawili choćby na kręgielni czy w trakcie wieczoru kultury polskiej.

Zorganizowano także wycieczkę do Trójmiasta. Jej uczestnicy mieli więc okazję poznać zabytki Gdańska, przepłynąć statkiem na Westerplatte, zwiedzić port w Gdyni czy zobaczyć Sopot. Ponadto udali się do Ergo Areny na mecz koszykówki.

Wymiana polsko-niemiecka odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie oraz Rady Rodziców w ZSP nr 1 w Krotoszynie. Szczególne podziękowania szkoła kieruje do rodziców uczniów biorących udział w wymianie oraz do firmy przewozowej ESKA-TRANS Sławomira Kusia.

(ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner