Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Goście z Niemiec w Koźminie

2017-11-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Goście z Niemiec w...
Goście z Niemiec w Koźminie

W Koźminie Wlkp. gościła delegacja niemieckiego Związku Gmin Bad Tennstedt, z którym gmina od 1999 roku ma podpisaną umowę partnerską. Przedstawiciele partnerskich samorządów rozmawiali o odświeżeniu kontaktów pomiędzy Bad Tennstedt a Koźminem Wlkp.

 

Wizyta siedmioosobowej delegacji, na czele z przewodniczącym Związku Gmin Bad Tennstedt, rozpoczęła się od spotkania z burmistrzem Maciejem Bratborskim, wiceburmistrzem Jarosławem Ratajczakiem i skarbnikiem Andrzejem Serkiem. Włodarz Koźmina omówił krótko historię miasta, opowiedział o aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej i odpowiadał na liczne pytania gości, a dotyczyły one m.in. funkcjonowania urzędu, szkolnictwa, finansowania inwestycji.

Delegacja z Niemiec miała okazję zwiedzić Muzeum Ziemi Koźmińskiej, Zakład Aktywności Zawodowej, Ośrodek Kultury, przedszkole, a także dwie lokalne firmy. Z kolei w remizie przy ul. Floriańskiej goście spotkali się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Współpraca Koźmina z Bad Tennstedt sięga połowy lat 90. W 1999 roku została ujęta w ramy formalnej umowy. Partnerskie relacje obejmowały współpracę kulturalną, wymianę dzieci i młodzieży oraz poszczególnych grup zawodowych. Intensywnie rozwinęły się kontakty ochotniczych straży pożarnych. Ciekawym przedsięwzięciem była wspólna grupa cyrkowa, złożona z uczniów koźmińskiego gimnazjum i szkół w Kirchheilingen i Niddatal.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...