2. /
  4. /
  5. Gospodarze zdominowali zawody
Dobry Dietetyk

W minioną sobotę odbyła się XVIII edycja Zduny Karate Cup – zawodów o Puchar Burmistrza. Reprezentanci klubów z naszego powiatu zdobyli mnóstwo medali.

W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników z 22 klubów z całej Polski. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli gospodarze – UKS Shodan Zduny, zdobywając łącznie aż 56 medali – 19 złotych, 17 srebrnych i 20 brązowych. W konkurencjach zespołowych drużyny reprezentujące zdunowski klub stawały na podium 13 razy.

Indywidualnie w kata najlepsi w swoich kategoriach byli Marta Streubel (10-11 lat), Matylda Ozga (12-13 lat), Aleksandra Adamska (7 lat i młodsze), Maja Barańska (8-9 lat), Maurycy Maciaszek (juniorzy), Jakub Romański (juniorzy młodsi), Jarosław Adamski (masters +45 lat) i Jagoda Mazurek (pierwszy krok 10 lat i starsze). Z kolei w kumite medale z najcenniejszego kruszcu zdobyli Jakub Romański (14-15 lat, -60 kg), Nadia Duczmal (fantom 10-11 lat), Maria Jankowiak (14-15 lat, +55 kg) oraz Weronika Swat (fantom 7 lat i młodsze). Poza tym zdunowscy karatecy wywalczyli indywidualnie 14 srebrnych i 16 brązowych krążków.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się ASW Nippon Krotoszyn. Przedstawiciele tego klubu stawali na podium 20 razy. Złote medale zgarnęli Wojciech Małecki (kata 7 lat i młodsi), Patryk Matysiak (kumite 12-13 lat -45 kg) oraz Anna Chlebowska (kumite 12-13 lat -50 kg).

Szósty w klasyfikacji końcowej był UKS Ukemi Kobylin z dorobkiem dziewięciu medali. W swoich kategoriach triumfowali Julia Maślanka (kumite 12-13 lat, +50 kg) oraz Jakub Łęcki (kumite juniorów, -68 kg). Dodatkowo reprezentanci kobylińskiego klubu wywalczyli dwa srebrne krążki i pięć brązowych.

Tuż za Ukemi znalazł się Koźmiński Klub Karate Do Shotokan. Zawodnicy tego klubu sześć razy stawali na podium. Złoto zgarnęli Kajetan Woźniak (kumite 12-13 lat, +45 kg) i Kacper Wojciechowski (kumite 14-15 lat, +60 kg). Ponadto koźminianie zdobyli jeden srebrny medal i trzy brązowe.