Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Groźny wypadek na granicy województw

2019-07-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Groźny wypadek na granicy...
Groźny wypadek na granicy województw

W niedzielę, 14 lipca, doszło do wypadku na drodze krajowej nr 15. W Zdunach zderzyły się dwa samochody osobowe.

 

Do działań ratowniczych zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z OSP Zduny. Na miejsce przybyły również dwa zastępy z JRG w Miliczu i jeden z OSP Cieszków. Jak się okazało, na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Volkswagena Golfa i Citroena C3. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby, które w chwili przybycia służb ratunkowych znajdowały się wewnątrz rozbitych aut. Spod maski citroena wydobywał się dym.

Strażacy podali z gaśnicy proszkowej jeden prąd w natarciu na komorę silnika, po czym przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom wypadku. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierowcy znajdującego się w volkswagenie i ewakuowali go na zewnątrz.

Na miejsce dotarły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

W dalszej fazie działań strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Po czynnościach dochodzeniowych policji samochody zabrała pomoc drogowa. Z jezdni usunięto pozostałości po wypadku.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner