Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Grupa radosnych UCZESTNIKÓW!

2019-07-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Grupa radosnych UCZESTNIKÓW!
Grupa radosnych UCZESTNIKÓW!

Parę dni temu w sieci pojawiła się zjawiskowa fotografia krotoszyńskiego rynku, wykonana wysoko z drona, w czasie świetnej imprezy sportowo-zdrowotnej, czyli LOGinLAB. I tak sobie pomyślałem: „Jaki piękny jest Krotoszyn! Jak dobrze, że w Krotoszynie jest Dawid Kujawski – pasjonat, profesjonalista, entuzjasta! To dzięki Dawidowi Krotoszyn żył zdrowiem i emocjami sportowymi najwyższych lotów.”

Potem zaraz do głowy mi przyszedł Darek Rozum i nasza cudownie egzotyczna krotoszyńska atrakcja, czyli sumo. Potem przypomniałem sobie sporą listę wielkich ludzi, którzy wzrastali w naszym mieście. Jest ich wielu – od wręcz celebrytów, po naukowców, literatów, muzyków, ludzi teatru, sportowców, ludzi biznesu. Krótko mówiąc – ludzie sukcesu.

Miasta nie tworzą ulice, domy, chodniki, ale ludzie. Również Ty – droga Czytelniczko, również Ty – drogi Czytelniku.

Gdy na krotoszyńskim rynku gramy kolejne koncerty z cyklu WIĘC WIEC, podchodzą ludzie, którzy przyjechali specjalnie do Krotoszyna, często z odległych stron. Mówią: „Jak Wy tu pięknie macie! Jaka cudna starówka! Jaka wyśmienita gastronomia! Jakie wyjątkowe koncerty! Zazdrościmy Wam!”

Jest takie przysłowie: „Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.” Jak często łatwo przychodzi nam krytykować, szukać przysłowiowej „dziury w całym”… Gdy obserwuję ludzi przychodzących na nasz rynek na różne imprezy, dostrzegam ich dwa rodzaje – tych, co stoją jak martwi i jedynymi używanymi mięśniami są te od szyi. To obserwatorzy, poszukiwacze sensacji i mankamentów. I są ci drudzy – UCZESTNICY. Oni się bawią, tańczą, cieszą, przeżywają.

Żyjemy TUTAJ, w Krotoszynie. No i mamy powody do tego, aby stanowić tę drugą grupę – grupę radosnych UCZESTNIKÓW. Nosy do góry! Krotoszyn górą i My, jego mieszkańcy!

Za moralizatorstwo przepraszam. Za wybuch entuzjazmu absolutnie nie mam zamiaru.

WOJCIECH SZUNIEWICZ – dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek