Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Harcerstwo w koźmińskiej Jedynce

2017-11-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Harcerstwo w koźmińskiej Jedynce
Harcerstwo w koźmińskiej Jedynce

Od września Hufiec ZHP podjął współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. W rezultacie utworzono w hufcu dwie nowe jednostki – 15 Drużynę Harcerek „Ignis” i 8 Gromadę Zuchową „Brykające Tygryski”.

 

Na początku roku szkolnego w Jedynce przeprowadzono nabór do obu jednostek, jak i do tych już wcześniej działających w hufcu. Zainteresowanie było spore, co można było zauważyć na kolejnych zbiórkach. Spotkania nowo powstałych grup odbywają się w budynku koźmińskiej Jedynki. Obie liczą po kilkanaście osób, a ponadto uczniowie SP nr 1 licznie zasilili pozostałe drużyny.

Harcerze i zuchy biorący udział w zbiórkach poznali już wiele przydatnych harcerskich umiejętności, nauczyli się piosenek oraz zapoznali się z członkami innych drużyn hufca.

W grudniu wszyscy, jak co roku, spotkają się na biwaku mikołajkowym. Będzie to dla większości nowych harcerzy i zuchów pierwszy taki wyjazd.
– Od września udało nam się wprowadzić nowe pomysły i inicjatywy, które mają wpływ na rozwój szkoły i rozszerzenie oferty edukacyjnej. Dzieci otrzymały możliwość uczestnictwa w zajęciach Hufca ZHP w Koźminie Wlkp. Zuchy i harcerze chętnie się angażują w życie szkoły, uczestnicząc w imprezach organizowanych przez społeczność uczniowską i grono pedagogiczne – komentuje Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

(ANKA)

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...