Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Harcerstwo w koźmińskiej Jedynce

2017-11-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Harcerstwo w koźmińskiej Jedynce
Harcerstwo w koźmińskiej Jedynce

Od września Hufiec ZHP podjął współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. W rezultacie utworzono w hufcu dwie nowe jednostki – 15 Drużynę Harcerek „Ignis” i 8 Gromadę Zuchową „Brykające Tygryski”.

 

Na początku roku szkolnego w Jedynce przeprowadzono nabór do obu jednostek, jak i do tych już wcześniej działających w hufcu. Zainteresowanie było spore, co można było zauważyć na kolejnych zbiórkach. Spotkania nowo powstałych grup odbywają się w budynku koźmińskiej Jedynki. Obie liczą po kilkanaście osób, a ponadto uczniowie SP nr 1 licznie zasilili pozostałe drużyny.

Harcerze i zuchy biorący udział w zbiórkach poznali już wiele przydatnych harcerskich umiejętności, nauczyli się piosenek oraz zapoznali się z członkami innych drużyn hufca.

W grudniu wszyscy, jak co roku, spotkają się na biwaku mikołajkowym. Będzie to dla większości nowych harcerzy i zuchów pierwszy taki wyjazd.
– Od września udało nam się wprowadzić nowe pomysły i inicjatywy, które mają wpływ na rozwój szkoły i rozszerzenie oferty edukacyjnej. Dzieci otrzymały możliwość uczestnictwa w zajęciach Hufca ZHP w Koźminie Wlkp. Zuchy i harcerze chętnie się angażują w życie szkoły, uczestnicząc w imprezach organizowanych przez społeczność uczniowską i grono pedagogiczne – komentuje Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

(ANKA)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...