2. /
  4. /
  5. Hat trick Staszewskiego
TALENT STUDIO

W 14. kolejce V ligi Astra Krotoszyn na boisku w Sulmierzycach zmierzyła się z GKS-em Sompolno. Gospodarze wygrali 4:1, a hat trickiem popisał się Adam Staszewski.

Krotoszynianie rozpoczęli z przytupem i już w 9. minucie objęli prowadzenie za sprawą Adama Staszewskiego. W 25. minucie rywale byli bliscy wyrównania, ale znakomicie interweniował Patryk Wojtkowiak. Pod koniec pierwszej połowy Daniel Olejnik zagrał piłkę w pole karne gości, a Łukasz Budziak głową skierował ją do siatki.
Po przerwie Astra nadal przeważała, lecz długo nie mogła podwyższyć prowadzenia. Wreszcie w 75. minucie A. Staszewski po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców, choć goście twierdzili, że piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej. Sędzia był odmiennego zdania i gola uznał.

W 86. minucie honorowe trafienie dla GKS-u zaliczył Kamil Wasielewski. Niedługo potem Astra odpowiedziała kolejnym golem. Po raz trzeci bramkarza przyjezdnych pokonał A. Staszewski, kompletując hat tricka i ustalając rezultat meczu.

Astra Krotoszyn – GKS Sompolno 4:1 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Adam Staszewski (9′), 2:0 – Łukasz Budziak (42′), 3:0 – Adam Staszewski (75′), 3:1 – Kamil Wasielewski (86′), 4:1 – Adam Staszewski (89′)

ASTRA: Wojtkowiak, Jankowski, Olejnik, Mizerny (75′ Ishchuk), Staszewski, Budziak, Polowczyk, Reyer, Powalisz (60′ Schneider), Juszczak, Lewandowski