Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Integracja poprzez sport

2017-09-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Integracja poprzez sport
Integracja poprzez sport

Sobota, 9 września, na terenie całego kraju była Dniem Sportu na Orlikach. Na ponad 1600 boiskach sportowych przez cztery godziny animatorzy prowadzili zajęcia w różnych kategoriach wiekowych.

 

Organizatorem akcji była Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Wedle jej założeń w przyszłości ma to być ogólnopolskie wydarzenie sportowo-rekreacyjne. Od godziny 11.00 do 15.00 dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach, których celem była integracja międzypokoleniowa poprzez sport.

– W akcję zaangażowaliśmy kluby sportowe z Krotoszyna. Na zajęciach zaprezentowali się najmłodsi adepci futbolu, trenujący w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa. Nie zabrakło też starszych ekip, które na co dzień rywalizują w rozgrywkach krotoszyńskiej Playareny – oznajmia Waldemar Wandelewski, opiekun orlika przy I LO w Krotoszynie.

Partnerami Dnia Sportu na Orliku były Fundacja „Zwalcz Nudę”, organizująca m.in. Narodowy Dzień Sportu na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, oraz fundacja RECAL, która umożliwiła przeprowadzenie ekologicznych zbiórek recyklingowych. – Celem Dnia Sportu na Orlikach było zorganizowanie atrakcyjnych form aktywności ruchowej. Przy okazji mogliśmy promować zdrowy tryb życia, lokalne kluby sportowe czy organizacje wspierające aktywność fizyczną – podkreśla Michał Kolibabka, opiekun orlika przy deptaku.

Dla wszystkich osób, które wzięły udział w wydarzeniu, przewidziano opaski na ręce oraz specjalny plecak na buty treningowe.

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...