Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Inwestycji nie ma końca

2018-10-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Inwestycji nie ma końca
Inwestycji nie ma końca

W siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie odbyło się spotkanie, w trakcie którego podpisano umowę na wykonanie inwestycji na ulicy Wiewiórowskiego i Klemczaka w Krotoszynie. Chodzi o uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej. Wartość tych zadań to ok. 6 milionów zł.

 

– Na realizację tych inwestycji udało nam się pozyskać dofinansowanie, przez co ceny wody nie ulegną zmianie – powiedział Marcin Jamry, prezes PGKiM. Dotacja pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Pracownicy PGKiM wskazali na konieczność przeprowadzenia inwestycji na ulicy Wiewiórowskiego, która jest przygotowywana do przyłączenia nowego zakładu – przetwórni mięsa firmy DINO. – Jeśli chodzi o ulicę Klemczaka, to przez długi czas nie realizowano tam żadnej inwestycji. Wiemy, że jej stan jest niezadowalający. Wymiana całej infrastruktury pozwoli zarządcy drogi na wykonanie nowej nawierzchni po zakończeniu wszystkich prac – wyjaśniono.

M. Jamry zaznaczył, że spółka rozumie potrzeby mieszkańców, ale nie da się zrealizować wszystkiego od razu. Z kolei burmistrz Franciszek Marszałek podkreślił, że wszystkie inwestycje są realizacją potrzeb mieszkańców gminy.

– Wszystkie prace będą wykonywane pod ziemią. Efekty często nie są widoczne. Jest to jednak konieczne, żeby gmina mogła prawidłowo się rozwijać. Mieszkańcy długo czekają, żeby ulica Klemczaka przestała wyglądać jak teraz. Ustaliliśmy wstępnie ze starostą, że po niezbędnych pracach kanalizacyjnych ta droga zostanie wspólnie zmodernizowana. Gratuluję pracownikom PGKiM oraz wykonawcom. Cieszy to, że pojawiają się chętni, by startować w przetargach – oznajmił burmistrz Krotoszyna.

(NOVUS)

Ankieta

Co myślisz na temat podwyższenia diet przez krotoszyńskich radnych?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Jandy Kabarety
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jarmużek
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla