Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Jak chronić iPhone przed uszkodzeniami?

2019-05-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Jak chronić iPhone przed...
Jak chronić iPhone przed uszkodzeniami?

Jest jednym z najbardziej prestiżowych telefonów, jakie kiedykolwiek wypuszczono na rynek. Rewolucyjny iPhone kusi nowoczesną technologią, wysokiej klasy designem i doskonale zintegrowanym oprogramowaniem pierwszorzędnej jakości. Lecz mimo wszelkich starań producenta, również najnowszego modelu z systemem iOS nie udało się zabezpieczyć przed wszystkimi usterkami.

 

Co można zrobić, żeby wzmocnić swojego iPhone’a i jak najdłużej cieszyć się jego możliwościami?

 

Priorytet dla użytkownika iPhone’a: kompleksowa ochrona ekranu

Choć najnowszy sprzęt od Apple cechuje się zwiększoną odpornością na pęknięcia i zarysowania, o ekran i tak warto zadbać. W tym celu do wyboru są dwa rozwiązania – folia ochronna oraz hartowane szkło. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych, lecz warte uwagi są nieco droższe, lepiej dopasowane wyroby. Niektóre chronią cały ekran, inne jedynie jego część. Ważne, aby zostały precyzyjnie naklejone. Niedopuszczalne jest powstanie pęcherzyków powietrza pod folią lub szkłem, gdyż wtedy warstwa ochronna nie będzie w 100% szczelna, a co za tym idzie, nie zabezpieczy telefonu w należyty sposób. Aby zyskać pewność, że wybrane przez nas szkło hartowane lub folia będą skutecznie zapobiegać zarysowaniom oraz stłuczeniom ekranu naszego iPhone’a, warto zaopatrzyć się w nie w renomowanym sklepie i poprosić fachowca o zamontowanie zakupionej powłoki. Trzeba jednak podkreślić, że nawet najwyższej jakości naklejki na wyświetlacz nie poradzą sobie z wszystkimi uszkodzeniami, na jakie narażone są telefony. Równie istotne okazuje się personalizowane etui, czyli tak zwany iPhone case.

 

Etui na iPhone to dobry ochraniacz, pod pewnymi warunkami. Jak dobrać case?

Na rynku nie brakuje renomowanych akcesoriów do iPhone’ów, lecz znalezienie tego idealnego często graniczy z cudem. Wśród licznych ofert trudno się odnaleźć, nie każdy case pasuje też na wszystkie modele telefonów od Apple. Trzeba zatem dobrze poszukać, zwracając uwagę na kompatybilność z posiadanym urządzeniem. Dobry case solidnie zabezpieczy tył i krawędzie iPhone’a, amortyzując wstrząsy, generowane np. podczas niespodziewanego upadku na ziemię. Niektóre z dostępnych etui są wyposażone w napowietrzone narożniki, które zachowując znakomity design, skutecznie chronią telefon. Tego rodzaju obudowy nie bez powodu noszą miano „pancernych” – wiele z nich każdego dnia zapobiega rozmaitym uszkodzeniom.

Należy zaznaczyć, że zarówno szkło hartowane i folia ochronna, jak również perfekcyjnie dopasowany case na iPhone, nie stanowią stuprocentowego zabezpieczenia przed powstaniem usterki. Każde uderzenie lub upuszczenie telefonu może być przyczyną problemu, który usuniemy wyłącznie w sprawdzonym serwisie. Przykładem takiego miejsca jest serwis iPhone MedicPhone, gdzie codziennie ratowane są telefony marki Apple oraz inne modele, wymagające profesjonalnej naprawy.

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Ideal Okna
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla