Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Jak urządzić przestrzeń kreatywną, którą pokochają Twoi pracownicy?

2018-08-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Jak urządzić przestrzeń kreatywną,...
Jak urządzić przestrzeń kreatywną, którą pokochają Twoi pracownicy?

 

Przyjęło się, że w każdej większej firmie powinno być pomieszczenie, które będzie służyło pracownikom do chwilowego oderwania się od pracy i ekranu komputera na rzecz relaksu. Taka przestrzeń kreatywna ma za zadanie sprzyjać integracji pracowników i powinna być miejscem oddechu i wytchnienia, a co za tym idzie – sprawić, że zatrudniony będzie pracował wydajniej i efektywniej. W końcu ludzka kreatywność działa w taki sposób, że czasem lepiej spędzić kilka chwil więcej na przerwie kawowej przeglądając swoje media społecznościowe, aby po takiej chwili móc pracować na zdwojonych obrotach. Jak zaprojektować takie kreatywne wnętrze w swojej firmie, aby zadowolić naszych pracowników? Dowiecie się z tego artykułu!

 

Odskocznia od rzeczywistości, czyli czas na przerwę
Takie wnętrze powinno być kolorowe, ale jednocześnie jasne, duże i przestronne. Jeśli jednak jesteśmy małą firmą i nie możemy wydzielić wielkiej przestrzeni to wystarczy też znalezienie większego kąta, do którego zmieszczą się miękkie fotele i inne wygodne siedziska. Można go wtedy odgrodzić od reszty pokoju, gdyż po wejściu na taki obszar powinnyśmy całkiem odciąć się od myśli związanych z pracą. To czas na naszą przerwę i odpoczynek, który ma sprzyjać odświeżeniu myśli. Sprawdzą się tutaj też meble nowoczesne i designerskie o ciekawych kształtach czy odważnej kolorystyce, która pobudzi nasz mózg oraz sprawi, że odetniemy się od szarej biurowej przestrzeni. Takie siedziska kupisz między innymi w sklepie internetowym Malo Design.
Miejsce kreatywne ma być całkiem inne, niż wszystkie pomieszczenia w naszym biurze – przychodzimy tam w końcu po to, aby odetchnąć od pracy. Kolorowe pufy, mięciutkie fotele, hamaki zwisające z sufitu sprawią, że Twój pracownik naprawdę się zrelaksuje. Warto zadbać też o dodatki w takim pokoju – dużo zieleni, która działa uspokajająco – dobrze sprawdzą się wielkie kolorowe donice z kwiatami. Na ścianie można namalować jakiś motywujący napis, bądź porozwieszać pozytywne obrazki, które wywołają uśmiech na twarzy pracowników.

 

Wysoka jakość, elegancja i designerski wygląd
Jeśli mamy większy budżet na urządzenie takiego pokoju to fajnym pomysłem będzie nie tylko zakup designerskich mebli, ale także urządzenie mini kuchni z ekspresem do kawy, dużym wyborem herbat i świeżymi owocami. W końcu nie ma prawdziwej przerwy bez kubka kawy! Taką przestrzeń możemy zorganizować na podłużnym, dębowym stole, na którym rozstawimy miski z przekąskami. Warto też zaopatrzyć się w mniejsze stoliki kawowe, gdzie przy wygodnych fotelach pracownicy będą mogli poczytać książki, prasę czy po prostu nie robić nic, oprócz delektowania się kawą. A jeśli już o tym mowa, dobrze byłoby im zapewnić regał z lekkimi powieściami czy magazynami, niekoniecznie jednak związanymi z branżą. Wygoda i niepowtarzalny design w takich miejscach to podstawa aby przestrzeń w naszym biurze uchodziła za kreatywną i pobudzała do działania.

Archiwum
Neonówka
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...