Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Archiwum

Jakub Smektała zasilił zespół z Sułowa!

2022-08-03
  1. Strona Główna
  2. /
  3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Jakub Smektała zasilił zespół...
Jakub Smektała zasilił zespół z Sułowa!
Lawendowy Zakątek

Kolejnym wzmocnieniem drużyny seniorów Baryczy Sułów został Jakub Smektała, który dołączył do klubu na zasadzie transferu definitywnego. 34-letni zawodnik przez ostatnie 3,5 roku grał na poziomie V ligi wielkopolskiej w Piaście Kobylin, gdzie był wiodącym graczem zespołu.

 

To nader znaczące wzmocnienie dla Baryczy, gdyż J. Smektała to bardzo doświadczony i wszechstronny piłkarz, który rozegrał aż 104 mecze na poziomie Ekstraklasy! Reprezentował takie kluby jak Piast Gliwice, Ruch Chorzów czy Zawisza Bydgoszcz. Ponadto ma na koncie 214 spotkań w I i II lidze, grając w Wiśle Puławy, Sokole Ostróda, Sokole Kleczew i Jarocie Jarocin.

– Smekti to wszechstronny zawodnik, mogący grać na wszystkich pozycjach w ofensywie, również odnajdujący się w środku pola. Dodatkowym jego atutem, prócz umiejętności czysto piłkarskich, jest szybkość oraz bardzo dobry „stały fragment”. Kuba od początku okresu przygotowawczego dobrze odnalazł się w szatni i pokazał się w meczach sparingowych, notując bramki i asysty – czytamy na profilu facebookowym sułowskiego klubu. W istocie, choćby w sparingu z Zenitem Międzybórz, rozegranym 30 lipca, który Barycz wygrała 5:2, J. Smektała dwa razy wpisał się na listę strzelców.

– Barycz to klub, który z roku na rok chce grać coraz lepiej i rozwijać się pod względem kadrowym, piłkarskim i po rozmowie z prezesem szybko zdecydowałem, że chcę w tym projekcie brać udział. Przychodząc tutaj od razu zauważyłem, że klub bardzo dba o swoich zawodników i robi wszystko, żeby czuli się komfortowo i niczego im nie brakowało. Ja jako zawodnik z doświadczeniem mogę powiedzieć, że klub robi to wszystko w dobry sposób. Z mojej strony będę starał się pomóc drużynie jak najwięcej. Nasz zespół ma duży potencjał i myślę, że możemy zająć dobre miejsce w tabeli. Drużyna jest młoda, ale widać, że chłopakom bardzo zależy. Na każdym treningu dają z siebie „maksa” i uważam, że efekty będzie widać w sezonie – powiedział Jakub Smektała (źródło: Barycz Sułów)

– Bardzo się cieszymy, że udało się sfinalizować transfer Kuby Smektały, który ma ogromne doświadczenie. Dzięki temu nasi zawodnicy będą mogli czerpać i wspólnie się rozwijać, mając obok siebie zawodnika z Ekstraklasy. Jesteśmy pewni, że to dobry ruch. Kuba to profesjonalista i mimo doświadczenia wciąż bardzo „głodny” zawodnik – skomentowali transfer prezesi Baryczy.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. Barycz Sułów

YouTube

BGP
Archiwum
BHP RABENDA
JARANET b
Jarmużek
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
IMPULS ZDUNY
MATYLA
TK DACHY
EDI
JARANET A