Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Janusz Korwin-Mikke odwiedzi Krotoszyn

2017-10-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Janusz Korwin-Mikke odwiedzi Krotoszyn
Janusz Korwin-Mikke odwiedzi Krotoszyn

W sobotę, 14 października, o godzinie 16.00 w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbędzie się spotkanie z Januszem Korwin-Mikke, posłem Parlamentu Europejskiego i prezesem partii Wolność, a także Konradem Berkowiczem, wiceprezesem tego ugrupowania.

 

W dniach 13-14 października prezes partii Wolność odwiedzi pięć miejscowości na terenie naszego województwa. Najpierw przyjedzie do Poznania i Gniezna, a następnego dnia będzie gościł w Kaliszu, Krotoszynie i Lesznie.

Janusz Korwin-Mikke uczestniczy w życiu politycznym od kilkudziesięciu lat. Studiował na Wydziale Matematyki (5 lat) i – równolegle – na Wydziale Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego. W 1965 r. został aresztowany (List 34), następnie de facto zawieszony. Studiował w tym czasie psychologię, prawo i socjologię. W 1968 r. powtórnie aresztowany i relegowany z uczelni. Odzyskawszy dzięki temu papiery, zdał eksternistycznie egzamin magisterski z filozofii.

Uczestniczył w seminarium Teorii Podejmowania Decyzji profesora Klemensa Szaniawskiego, był przewodniczącym sekcji socjocybernetyki w Polskim Towarzystwie Cybernetycznym i członkiem wielu towarzystw, m.in. PTE, TNOiK, PTCyb. Wykładał teorię podejmowania decyzji w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami.

Janusz Korwin-Mikke znany jest jako wybitny publicysta, felietonista, brydżysta oraz szachista. W kilku tysiącach artykułów konsekwentnie prezentował program wolności gospodarczej i konieczności powrotu do tradycyjnych wartości. Założył Unię Polityki Realnej oraz tygodnik konserwatywno-liberalny „Najwyższy Czas”. Pięć razy kandydował na prezydenta RP. W latach 1991-92 był posłem na sejm z woj. poznańskiego. W 1992 r. zainicjował uchwałę lustracyjną. Od 2014 r. zasiada w europarlamencie.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...