Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Jarmark na krotoszyńskim rynku

2017-12-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Jarmark na krotoszyńskim rynku
Jarmark na krotoszyńskim rynku

Miniony weekend upłynął w Krotoszynie pod znakiem jarmarku świątecznego, który odbył się na rynku. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki. Środki na to wydarzenie pozyskano z gminy Krotoszyn w ramach małych zleceń.

 

Partnerami jarmarku były Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie, Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, MK EVENT Monika Kwiatkowska oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. Dla licznie przybyłych mieszkańców organizacje pozarządowe i szkoły przygotowały stoiska z tradycyjnymi kulinarnymi specjałami i świątecznym rękodziełem.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano wesołe miasteczko, gdzie jedną z atrakcji było mobilne kino 7D. Stowarzyszenie Wojskowa Czwórka zorganizowało Mikołajkowy Bieg Jarmarkowy, w którym wzięli udział głównie najmłodsi uczniowie szkół podstawowych.

Jarmark miał też wymiar charytatywny – wolontariusze zbierali pieniądze do puszek na leczenie Gabrysi Swory z Krotoszyna.

W niedzielę rozstrzygnięto konkurs na świąteczny piernik. Zabawa ta miała na celu propagowanie sztuki kulinarnej, pogłębienie wiedzy na temat receptur i sposobów wyrobu, a także zachęcenie amatorów pieczenia ciast do poszukiwania nowych sposobów wypieku piernika. Jury konkursowe oceniało smak i estetykę wykonania.

Nie brakowało oczywiście występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się dzieci z krotoszyńskich przedszkoli i szkół, śpiewając świąteczne piosenki i kolędy. Ponadto wystąpili Pan Przecinek & Zespół Depresyjny, Anielskie Głosy, Jacek Krupa z zespołu Niepokorni oraz gość specjalny, gwiazda sobotniego wieczoru – góralski zespół TURNIOKI, popularny nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

(NOVUS)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...