Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Jarmark na krotoszyńskim rynku

2017-12-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Jarmark na krotoszyńskim rynku
Jarmark na krotoszyńskim rynku

Miniony weekend upłynął w Krotoszynie pod znakiem jarmarku świątecznego, który odbył się na rynku. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki. Środki na to wydarzenie pozyskano z gminy Krotoszyn w ramach małych zleceń.

 

Partnerami jarmarku były Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie, Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, MK EVENT Monika Kwiatkowska oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. Dla licznie przybyłych mieszkańców organizacje pozarządowe i szkoły przygotowały stoiska z tradycyjnymi kulinarnymi specjałami i świątecznym rękodziełem.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano wesołe miasteczko, gdzie jedną z atrakcji było mobilne kino 7D. Stowarzyszenie Wojskowa Czwórka zorganizowało Mikołajkowy Bieg Jarmarkowy, w którym wzięli udział głównie najmłodsi uczniowie szkół podstawowych.

Jarmark miał też wymiar charytatywny – wolontariusze zbierali pieniądze do puszek na leczenie Gabrysi Swory z Krotoszyna.

W niedzielę rozstrzygnięto konkurs na świąteczny piernik. Zabawa ta miała na celu propagowanie sztuki kulinarnej, pogłębienie wiedzy na temat receptur i sposobów wyrobu, a także zachęcenie amatorów pieczenia ciast do poszukiwania nowych sposobów wypieku piernika. Jury konkursowe oceniało smak i estetykę wykonania.

Nie brakowało oczywiście występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się dzieci z krotoszyńskich przedszkoli i szkół, śpiewając świąteczne piosenki i kolędy. Ponadto wystąpili Pan Przecinek & Zespół Depresyjny, Anielskie Głosy, Jacek Krupa z zespołu Niepokorni oraz gość specjalny, gwiazda sobotniego wieczoru – góralski zespół TURNIOKI, popularny nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

(NOVUS)

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...