Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Jazda w stanie nietrzeźwości zakończyła się na drzewie

2022-01-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Jazda w stanie nietrzeźwości...
Jazda w stanie nietrzeźwości zakończyła się na drzewie
COT

14 stycznia w godzinach wieczornych krotoszyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na odcinku pomiędzy Starkówcem i Łagiewnikami (gmina Kobylin). Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

 

Funkcjonariusze policji na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem marki Ford Focus stracił panowanie nad samochodem na łuku drogi, w wyniku czego auto uderzyło w drzewo. – Na miejscu zastano tylko jedną uczestniczkę z obrażeniami ciała. Poszkodowaną okazała się 15-letnia mieszkanka Krotoszyna, która została zabrana przez pogotowie do szpitala – poinformował Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Jak ustalono, w samochodzie jechało pięć osób, a cztery uciekły w kierunku pola… Policjanci sprawdzili, na kogo zarejestrowany jest pojazd, po czym udali się do miejsca zamieszkania jego właściciela. – Tam okazało się, że autem mógł podróżować jeden z braci, jednak żadnego z nich nie zastano. Mundurowi pracujący w miejscu zdarzenia poinformowali dyżurnego, że jeden z uczestników wypadku wrócił. Był to 18-letni mieszkaniec gminy Kobylin, w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazywał 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze z kobylińskiego posterunku w miejscu zamieszkania braci zastali pozostałych uczestników zdarzenia – 16-letnią mieszkankę gminy Zduny i 16-letniego mieszkańca gminy Kobylin. Po rozmowie z nimi ustalono, że kierującym był prawdopodobnie 20-letni mieszkaniec gminy Kobylin. Wkrótce dowieziono go na miejsce zdarzenia – powiedział P. Szczepaniak.

20-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku zdarzenia 15-latka z Krotoszyna oraz 16-latek z gminy Zduny doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala, gdzie przetransportowano także domniemanego kierowcę. Wykonano badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających we krwi. Po przebadaniu 20-latka nie stwierdzono przeciwwskazań, by trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Zatrzymany do wyjaśnienia sprawy został również jego 18-letni brat. – Następnego dnia, po wytrzeźwieniu uczestników zdarzenia i zebraniu pełnych informacji, przesłuchaniu i rozpytaniu małoletnich, 20-latkowi przedstawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zarzut ten będzie uzupełniany po uzyskaniu opinii odnośnie stanu obrażeń uczestników. Pojazd marki Ford Focus zabezpieczono na parkingu depozytowym – dodał oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

(LENA)

FOT. Zdjęcie poglądowe

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You