Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Pod Szyszkami Krotoszyn
Pod Szyszkami Koźmin

Jechał bez uprawnień, ale za to z promilami…

2022-10-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Jechał bez uprawnień, ale...
Jechał bez uprawnień, ale za to z promilami…
IMPULS ZDUNY - Menu świąteczne

Rano 4 października w Krośnicach policja zatrzymała do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym jechał 39-letni mieszkaniec jednej z okolicznych wsi. Jak się okazało, kierowca był pod wpływem alkoholu, a w dodatku nie posiadał prawa jazdy.

 

Pojazd w terenie zabudowanym jechał z prędkością o 22 km/h większą niż dozwolona. W związku z tym mundurowi postanowili zatrzymać samochód prowadzony przez 39-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie  prawie 2 promile alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż jego prawo jazdy zostało wcześniej zatrzymane. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

– Postępowanie jest w toku. Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie. Mężczyzna poniesie konsekwencje kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień oraz przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kolejny raz apelujemy do wszystkich kierowców o to, aby nie prowadzili po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! – mówi podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

(FENIX)

 

FOT. KPP Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 6 =

YouTube

Agencja Reklamowa GL
DAP TRANS
MRÓWKA - KROTOSZYN
Motosdodoła
INNOWACYJNE FINANSE
ZAKOCHANY W DREWNIE
IMPULS ZDUNY
EDI
Dietetyk Kaźmierczak
Jarmużek
Zajączek
MATYLA
BHP RABENDA
TK DACHY
BGP
Agencja Reklamowa GL