2. /
  4. /
  5. Jedenaście medali naszych kadetów
BETA

Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele Towarzystwa Atletycznego Rozum na Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w Sumo, zdobywając dziewięć medali. Dwa krążki wywalczyły z kolei przedstawicielki UKS Samson Kobylin.

Na mistrzostwach w Bielawie rywalizowało 195 sumoków z 30 klubów z całej Polski. Walczyli nie tylko o medale mistrzostw Polski, ale także o punkty rankingowe do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy, które odbędą się na Węgrzech we wrześniu.

Z krotoszyńskiej ekipy Zuzanna Krystek była najlepsza w kat. +70 kg oraz w open, Tymoteusz Ratajczyk zgarnął brąz w kat. 55 kg, Mikołaj Wiśniewski wywalczył srebro w kat. 75 kg, Mikołaj Mrowiński był trzeci w kat.75 kg i w open, Jakub Dąbrowski stanął na najwyższym stopniu podium w kat. 85 kg, a Gabriel Szydłowski nie miał sobie równych w kat +95 kg oraz w open.

Krotoszyński klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej mistrzostw. Z kolei kadetki UKS Samson były w klasyfikacji łącznej drugie. Kobylińskie zawodniczki dwa razy stawały na podium – Aleksandra Haremza była trzecia w kat. 60 kg, a Agata Jarka zdobyła brąz w open.