Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Jubileusz koła gospodyń

2017-10-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Jubileusz koła gospodyń
Jubileusz koła gospodyń

We wrześniu Koło Gospodyń Wiejskich w Tomnicach świętowało 60-lecie istnienia. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się Mszą św., którą odprawił ks. prałat Ryszard Dziamski.

 

Wpisy na temat tomnickiego KGW można znaleźć od 8 lutego 1957 roku. Gospodynie z Tomnic brały czynny udział w wielu zabawach, przedstawieniach oraz konkursach kulinarnych. Na starych fotografiach widać, że nader chętnie uczestniczyły w przebieranych zabawach i dożynkach. W ciągu 60 lat przez KGW przewinęło się wiele działaczek. Najstarszą czynną członkinią jest Magdalena Kalak, która wspiera dobrym słowem i radą młodsze gospodynie.

Po mszy członkinie KGW wraz z zaproszonymi gośćmi udały się na poczęstunek do miejscowego grzybka. Imprezę otworzyła przewodnicząca koła, Agnieszka Regulska. Wszystkie działaczki serdecznie przywitały zasłużone, byłe członkinie koła, gości oraz zespół muzyczny „Seniorki”, który uświetnił jubileusz przyśpiewkami i piosenkami specjalnie przygotowanymi na tę okazję.

W trakcie uroczystości przypomniano historię KGW w Tomnicach oraz zaprezentowano zdjęcia z minionych 60 lat. Przewodniczącej KGW podarowano kwiaty oraz złożono życzenia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się ks. Ryszard Dziamski, wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, sołtys wsi Eugeniusz Marcinek, prezes Koła Rolniczego Jacek Kaik, prezes OSP Hieronim Szymczak, Kazimiera Bardzik ze Związku Kółek Rolniczych oraz rada sołecka.

OPRAC. (KINGA KOSTKA)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...